Prijsbepalende factoren voor de aluminiummarkt
In oktober 2026 werd het SMM A00 aluminium spotgemiddelde verhandeld binnen een bereik van RMB 23.260–23.970 per ton, met een maandgemiddelde van bijna RMB 23.667/t (ongeveer USD 3,31/kg tegen een indicatieve RMB/USD 7,15). Op 27-10-2026 bedroeg de spotprijs RMB 23.890/ton (ongeveer USD 3,34/kg), +1.0% versus zeven dagen eerder. De afgelopen zeven dagen is de prijs met ongeveer 1,0% gestegen, dus de kortetermijnwaarde is van range-bound naar soft in plaats van hard in welke richting dan ook. Voor internationale kopers hangt de prijs af fabriek van aluminium spoel af van meer dan alleen het basismetaal. De belangrijkste kostendrijvers zijn:

SMM aluminium voet (ruw metaal).Het dominante onderdeel. Elke beweging van RMB 100/ton in SMM A00 verschuift de onderliggende metaalkosten met ongeveer USD 0,014/kg, dus de basis bepaalt de bodem.
Conversie-/verwerkingskosten.De conversie (walsen, extruderen of vormen) in China is min of meer stabiel maand-op-maand - doorgaans RMB 1.500–3.500/t (ongeveer USD 0,2–0,5/kg) af fabriek, en stijgt naarmate de productcomplexiteit toeneemt.
Legeringselementen en humeur.5052-H32 is geformuleerd voor een hogere sterkte en corrosiebestendigheid dan 3003-H14, waardoor de smelt- en proceskosten marginaal stijgen. Alternatieve stemmingen en legeringen veranderen de economie opnieuw.
Maat premium.Kleine of dunne secties, brede formaten en asymmetrische vormen verhogen de conversiekosten per kg. Grote standaardmaten hebben een bescheiden premie ten opzichte van kleine, terwijl volledig op maat gemaakte gereedschappen voor extra afschrijving zorgen.
Oppervlaktebehandeling.Anodiseren, poedercoaten of glanzende afwerkingen kosten ongeveer USD 0,3–0,6/kg en een langere verwerkingstijd.
Aluminiumprijs per maat en kwaliteit
Alle onderstaande figuren zijnindicatief, marktafhankelijk, af fabriek China, en exclusief vracht-, verpakkings- en invoerrechten. Ze zijn afgeleid van het SMM A00-anker plus typische conversie- en kwaliteitspremies, en moeten worden bevestigd tegen een formele GNEE-offerte. Trend (▲ / ▼ / -) weerspiegelt de richting van de aluminium basis ten opzichte van begin oktober 2026.
| Product | Maat (mm) | Cijfer | Oppervlak | Prijs (USD/kg) | Prijs (USD/t) | Trend | Opmerking |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Spoel | 0,5–3 mm | 3003-H14 | Molen | 3.5–4.2 | 3,500–4,200 | ▲ | indicatief, af fabriek |
| Spoel | 0,5–3 mm | 5052-H32 | Molen | 3.7–4.5 | 3,700–4,500 | ▲ | +4–7% versus 3003 |
| Spoel | 3–6 mm | 3003-H14 | Molen | 3.6–4.3 | 3,600–4,300 | ▲ | zwaardere maat |
| Spoel | 3–6 mm | 5052-H32 | Molen | 3.8–4.6 | 3,800–4,600 | ▲ | +4–7% versus 3003 |
| Spoel (stijf) | 0,5–3 mm | 3004-H34 | Molen | 3.7–4.4 | 3,700–4,400 | ▲ | can-body-kwaliteit |
| Spoel | 0,5–3 mm | 5052-H32 | Molen | 3.9–4.7 | 3,900–4,700 | ▲ | bredere breedte +0.1–0,3 |
Updatemaand: oktober 2026 (gegevens vanaf 27-10-2026, SMM A00). De prijzen van rollen weerspiegelen de conversie van koudwalsen; indicatief, af fabriek, maandelijks herzien met het SMM A00-anker.
Waarom 5052-H32 aluminium meer kost dan 3003-H14
5052-H32 draagt een+4–7% kostenpremiemeer dan 3003-H14 qua aanbod, en de kloof is eerder metallurgisch dan cosmetisch. De onderstaande gemeten eigenschappen zijn het bewijs, geen beschrijving:
| Metrisch | 3003-H14 | 5052-H32 | Verschil (B versus A) |
|---|---|---|---|
| Treksterkte (MPa) | 140–180 | 215–265 | +50% |
| Opbrengststerkte, 0,2% offset (MPa) | Groter dan of gelijk aan 115 | 160–200 | +57% |
| Verlenging (%) | Groter dan of gelijk aan 5 | 10–14 | +7 blz |
| Hardheid (HB) | 40 HB | ~60 HB | +50% |
| Dichtheid (g/cm3) | 2.73 | 2.68 | -2% |
| Thermische geleidbaarheid (W/m·K) | 190 | 138 | -27% |
| Elektrische geleidbaarheid (% IACS) | 40% IACS | 35% IACS | -5 blz |
| Relatieve kosten, af fabriek | basislijn | doorgaans +4–7% | +4–7% |
Sterkte per kilogram.5052-H32 meet een treksterkte van 215–265 en een rekgrens van 160–200 tegen 140–180 en groter dan of gelijk aan 115 voor 3003-H14 - een verschil van +50% in treksterkte. Die MPa-kloof is wat een dragende sectie koopt.
Waarom de conversie meer kost.De extra Mg en Mn die deze getallen produceren, verhogen de rolbelasting en verminderen de reductie die per passage kan worden bereikt, dus heeft 5052-H32 meer passages en een strengere thermische controle door de walserij nodig dan 3003-H14. De legeringspremie betreft wals- en gloeikosten, geen marketingkosten.
Wat je opgeeft.Dezelfde chemie brengt de thermische geleidbaarheid van 190 naar 138 en de elektrische geleidbaarheid van 40% IACS naar 35% IACS. Bij koellichamen, vinnen van warmtewisselaars, railmateriaal of iets anders dat op warmtepad of stroompad is beoordeeld, moet die handel worden getoetst aan de sterkte-eis.
Beschikbaarheid en doorlooptijd.3003-H14 is een voorraadartikel voor de meeste Chinese fabrieken, dus het wordt sneller opgenomen in het rollenschema; 5052-H32 in dezelfde specificatie kan dagen toevoegen voor afzonderlijke warmtebehandelingsplanning.
Kort gezegd: 3003-H14 omvat algemene fabricage tegen lagere kosten per kg, en de tabel hierboven laat precies zien waar het stopt. Stap over op 5052-H32 wanneer de ontwerpbelasting om zijn trek- en vloeiwaarden vraagt - en accepteer de geleidbaarheidscijfers die in dezelfde rij staan vermeld.
Eigenschapswaarden zijn gepubliceerde cijfers voor de vermelde humeuren (eigenschapsdatabase van GNEE-kwaliteit); het proefcertificaat van de molen is van toepassing op de daadwerkelijke partij. De verschilkolom wordt berekend vanuit het middelpunt van de gepubliceerde bereiken, dus lees deze als een richting en omvang, en niet als een tolerantie.
Aluminiumtoepassingen en kostenafwegingen
3003-H14- algemene fabricage, structurele en machineonderdelen, auto- en maritieme componenten. Beste balans tussen kosten en prestaties; de standaardkeuze.
5052-H32- zware en structurele leden, bruggen, kranen, spanten, marine en offshore. Gebruikt wanneer sterkte en corrosiebestendigheid de specificaties domineren.
3004-H34- architecturale profielen (ramen, deuren, vliesgevels) waarbij de oppervlakteafwerking, en niet de sterkte, het ontwerp bepaalt.
Kostenafweging:specificeer 3003-H14 tenzij de structuur echt 5052-H32 vereist; reserveer 3004-H34 voor afwerkingskritische architectonische werkzaamheden. Vermijd overspecificatie van de temperering of oppervlaktebehandeling die u niet nodig heeft; een standaard gewalste afwerking 3003-H14 is de goedkoopste verdedigbare optie.
Typische leveringsspecificaties:
| Item | Waarde |
|---|---|
| Woedeaanval | H14 / H32 / H34 (per leerjaar) |
| Standaard | ASTM B209 / EN 485 / GB/T 3880 |
| Dikte | 0,5–6 mm |
| Breedte | 1000–2000 mm |
| Oppervlak | Molen |
| MOQ | Flexibel, kleine bestellingen bespreekbaar |
| Doorlooptijd | 15–30 dagen |
Hoe u de aanschafkosten van aluminium kunt verlagen
Indexeer de basis naar SMM.Prijs het metalen onderdeel volgens een SMM A00-formule gedurende de contractperiode, zodat spotpieken het budget niet opblazen.
Standaardiseer maten.Gangbare catalogusformaten kosten minder om te converteren dan aangepaste of extra grote secties; consolideren op een paar secties, stansen en overhead instellen.
Consolideer zendingen.Door meerdere kleine bestellingen in één partij te combineren, bespaart u vracht- en MOQ-overhead.
Onderhandel over conversie op volume.De conversiekosten dalen met de tonnage; De flexibele MOQ van GNEE helpt hierbij.
De juiste maat van de specificatie.Laat onnodige temperaturen, nauwe toleranties of oppervlaktebehandelingen vallen (anodiseren voegt ongeveer $0,3-0,6/kg toe).
Snelle kostencontrole: totale materiaalkosten=gewicht (kg) × prijs per kg. 5.000 kg 3003-H14 tegen een prijs van USD 3,5/kg is bijvoorbeeld ongeveer USD 17.500 af fabriek, vóór ombouwextra's, vracht en invoerrechten.
Waarom kopers kiezen voor GNEE aluminium
Opgericht in 2008, exporteren naar100+ landen en regio's.
Flexibele MOQ- kleine bestellingen zijn bespreekbaar, niet geweigerd.
Standaard levertijd 15-30 dagen, met levering van meerdere temperaturen, meerdere formaten en meerdere oppervlakken door één leverancier.
Transparante, SMM-geïndexeerde offertesplus exportdocumentatie en zeewaardige verpakkingsondersteuning - geen verrassingstoeslagen.
Vraag een aluminium offerte aan
Vertel ons uwkwaliteit, grootte, humeur, hoeveelheid en bestemming, en GNEE retourneert binnen 1 à 2 werkdagen een indicatieve prijs af fabriek of FOB. MOQ is flexibel en de standaard doorlooptijd is 15-30 dagen. Gebruik bovenstaande tabel als planningsbereik en vraag vervolgens een vaste offerte aan voor uw specifieke bestelling.





